Leyla ile Mecnun Oyuncuları ve Hikayesi…

Leyla ile Mecnun karakterleri listesi, TRT 1’de yayınlanan Leyla ile Mecnun’un karakterlerini içeren bir listedir. Dizide Arap efsanelerine dayandırılan Leylâ ile Mecnun karakterleri ana karakterlerdir. Diğer karakterler ise tamamen kurgusaldır.

Dizinin genel konusu Leyla ile Mecnun arasındaki aşk ve bu karakterlerin etraflarında gelişen olaylardır.

Dizinin ana karakterlerini canlandıran Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt, İştar Gökseven, Köksal Engür ve Melis Birkan gibi ünlü oyuncuların yanında; Ezgi Asaroğlu, Ali Atay, Serkan Keskin, Müge Boz, Zeynep Çamcı ve Beste Bereket gibi kamuoyunca daha az tanınan oyuncular da dizide yer almış ve dizi ile tanınırlıklarını artmıştır.

Ana karakterler, Ali Atay’ın canlandırdığı Mecnun, babası İskender’i canlandıran Ahmet Mümtaz Taylan, Erdal Bakkal’ı canlandıran Cengiz Bozkurt, İsmail rolündeki Serkan Keskin, Yavuz rolündeki Osman Sonant, Ak Sakallı Dede rolündeki Köksal Engür ile 3 sezonda 4 ayrı Leyla karakterini canlandıran Ezgi Asaroğlu, Müge Boz, Zeynep Çamcı ve Melis Birkan’dır.

 

ScreenHunter_008

Mecnun Çınar (Ali Atay)
Orta sınıftan bir aile olan İskender ve Pakize’nin oğlu. Çok sevdiği Leyla’sını bir trafik kazasında kaybedince karşısına çıkan Sedef ile Şirin arasında kalmıştır. Hem Sedef hem de Şirin tarafından terk edilmiştir. Kireçburnu Mahallesi’nde yaşayan Mecnun, Açıköğretimden işletme okumaktadır ama yıllardır matematik dersini verememiştir. Rüyasına giren Ak Sakallı Dede ile yatağını, Az Sakallı Dede ile yiyeceklerini(!) paylaşmaktadır. İsmail Abi’sini çok sevmektedir.ScreenHunter_010

Leyla Yılmaz (Ezgi Asaroğlu)
Varlıklı bir aile olan Metin ve Sevim’in kızı. Zengin olmasına karşın etrafında diğer varlıklı akranları gibi şımarık değil aksine alçakgönüllü bir kişiliğe sahiptir. Mecnun onu terketmek zorunda kaldığında, bir süre ‘kötü’ olmayı denerse de beceremez ve normal karakterine döner. 30. bölümde bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir.

 

 

 

ScreenHunter_013Leyla Yedinci (Melis Birkan)
İskender’in eski bir arkadaşı olan Ömer’in organizatör kızı. Mecnun ilk görüşte kendisine aşık olmuştur. 3. sezonda diziye katılmıştır.

 

 

 

ScreenHunter_018

Ak Sakallı Dede (Köksal Engür)
Yol göstermek için Mecnun’un rüyalarına giren muhterem zat. Kısa zamanda Mecnun’un rüyalarından çıkıp gerçek hayatına girmiştir. Mecnun’a, Leyla’ya kavuşması için yardım etmiştir. Leyla ölünce organlarını Sedef ile Şirin’e nakledilmesini sağlamıştır. Karabasan ile hep bir mücadele içinde olan dede, sonunda ona karşı olan savaşını kazanır ama bu kez de mahalle dört bir tarafa dağılmıştır. Onları bir araya getirip mahalledeki huzurun yerine gelmesini sağlar.

ScreenHunter_009

İsmail Abi (Serkan Keskin )
Mecnun’un çocukluk arkadaşı. Her gün farklı bir iş yapmaktadır. Gemilere el sallayıp, babasının bir gemi ile geleceğini düşünmektedir. Saf bir kalbi olduğundan hep iyi düşünmektedir. Duygusal bir yakınlaşma yaşadığı Şekerpare’yi unutamamıştır. Hatta peşinden İzmir’e gitmiştir. Tam Şekerpare’yi bulacakken kardeşi gibi gördüğü Mecnun’un başı belaya girdiği için İstanbul’a dönmüştür. “Laaps!“, “hooop!“, “senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun aynı olmadığının farkında değil misin acaba?“, “benim büyük büyük dedelerim hep şuydu, buydu…” gibi kendine has bir üslubu vardır. Her seferinde sadelikten yana olduğunu söylese de kıyafetleri pullu, ışıltılı, renklidir.

 ScreenHunter_015

İskender Çınar (Ahmet Mümtaz Taylan)
Mecnun’un babası. Herkesin yardımına başvurduğu İskender, ilk bölümlerde taksi şöförü iken ev hanımlığı(!), seyyar köftecilik gibi meslekleri denemiş ama asla şoförlükten vazgeçememiştir. Karısı Pakize evi terk edip Almanya’ya gidince o da karısının arkasından gitmek istemiş ama kalp krizi geçirmiştir. Kronik kalp krizi hastalığına yakalanmıştır.

 

 

 

ScreenHunter_011

 • Erdal Bakkal (Cengiz Bozkurt)
  Mahallenin bakkalı. İskender ile çocukluk arkadaşıdır. Mahallenin kalbidir o, bir bakkaldır. “Bakgalım ben, bakgal!” sürekli kullandığı repliktir. Bencil ve cimridir, herkesin sinirini bozmayı başarır. Herkes onun kafa açtığını söyler. Yine de çok sevilen Erdal, bazen bu sevgiyi menfaati uğruna kullanmaktan çekinmez. Telat Abi’nin aklına uyup evini ve dükkânını borsaya yatıran Erdal her şeyini kaybeder. Karısı Nurten ve yeğenleri Leyla ile ortada kalırlar. Mahalleden taşınırlar. Ama sonunda bütün mahalle bir araya gelip bakkalı kurtarır ve Erdal’ın eski düzenine dönmesini sağlar. 3. sezon sonunda karısı Nurten doğum yaparken çocuğuyla birlikte ölür ve yeğeni Leyla Joker’le gider. Erdal Bakkal yapayalnız kalmıştır.

 

ScreenHunter_012 Yavuz (Osman Sonant)
Şans eseri İskender’in taksisine binerek mahalleli arasına katılan hırsız. Kendisini “performans sanatçısı” olarak tanımlamaktadır. Mahalleli tarafından kabul görür ve Mecnun ile İsmail’in en yakın arkadaşları olur. Plazma TV gibi ev eşyaları çalmış, kasa patlatmış hatta bir hırsızlık turnesine bile çıkmıştır. Ama bunların hepsini aşık olduğu görme engelli Zeynep’in gözlerini açtırmak için yapmıştır. Zeynep onu terk edip gidince mahvolur. Ardından karşısına Eylül çıkar. Resim öğretmeni olan Eylül ilk başlarda ona hiç pas vermez. Onu sevmediğini söyler. Ama sonunda onu sevdiğini söyler ve ilişkileri başlar.

 ScreenHunter_019

Pakize (Asuman Dabak)
Mecnun’un ev hanımı olan annesi. Tek çocuğu olduğu için Mecnun’a düşkündür. İskender’den boşanıp Almanya’ya yerleşmiştir.

 

 ScreenHunter_017

Arda (Ushan Çakır)
Dizinin başında Leyla Yılmaz’ın sevgilisi olan sonrasında ondan ayrılan kişi. Mecnun’un düşmanıdır. Dizinin 30. bölümünde dönmemek üzere Paris’e gitmiştir.

 

 

 

ScreenHunter_016


Şirin (Müge Boz) 

Leyla’nın kalbini alan kız. Sonradan adını değiştirip Leyla yapmıştır. 2. sezonun başında diziye girmiş ve sezon sonunda da mahalleyi terk ederek diziden ayrılmıştır.

 

 


ScreenHunter_021
Aysel (Selen Seyven) 
6. bölümde yer alan ve kendisini Nurten’in Almanya’daki yeğeni olarak tanıtan zat. Arda’nın babası Karabasan’a çalışmaktadır.

  

Diğer karakterler

Karakterler alfabetik sıraya göre listelenmişlerdir.
 • 2012 Dede (Erdoğan Özeren) — 2012 yılını sembolize eden ve o yıl gerçekleşen her olayı bilen dede. Gerçek hayatta hayatını kaybettiği için dizinin ilerleyen bölümlerinde yer almamıştır.
 • Anane (Güler Ökten) — Sedef’in birlikte yaşadığı anneannesi. 2. sezon sonunda Sedef’le beraber mahalleyi terk etmiştir.
 • Arda (Ushan Çakır) — Dizinin başında Leyla Yılmaz’ın sevgilisi olan sonrasında ondan ayrılan kişi. Mecnun’un düşmanıdır. Dizinin 30. bölümünde dönmemek üzere Paris’e gitmiştir.
 • Arzu (İpek Türktan) — Leyla’nın okuldan arkadaşı. Sürekli Sema’yla birlikte dolaşır.
 • Az Sakallı Dede / Çakma Sakallı Dede (Engin Günay) — Ak Sakallı Dede’nin yerine İskender tarafından huzurevinden alınan ve eve yerleştirilen dede. Sedef’in anneannesini sevmektedir.
 • Benjamin/Bünyamin (Sarp Aydınoğlu) — Arda’nın babası adına çalışan kötü karakter. Aslen Bayburtludur. Uluslararası tanınırlık adına Benjamin adını kullanmaktadır. Ak Sakallı Dede’nin onu sevdiğinden ayırdığını düşündüğü için düşmanıdır.
 • Berkcan (Kaan Urgancıoğlu) — İlk kez 20. bölümde yer alan, Zeynep’in eski komşusu ve çocukluk arkadaşı. Zeynep’le birlikte mahalleden taşınmıştır. Daha sonra Zeynep’le nişanlanmıştır.
 • Çiçekçi (Sebahat Adalar) — Mahallenin çiçekçisi, falcısı.
 • Derya (Nur Özölke) — Kaan’ın platonik aşkı ve Melül’ün sevgilisi.
 • Doktor (Onursal Yıldırım) — 7.bölümden itibaren dizideki herhangi bir tıp dalı ayırmadan tüm vakalara bakan doktor. Pekçok farklı hastanede çalışmıştır.
 • Dostoyevski (Bülent Baytar) — Mecnun’un geçmişe gidip günümüz dünyasında getirdiği Rus yazar. Dizi senaryosu yazmaktadır ve “Nadya ile İvan” adındaki senaryosu da AT TV’de yayınlanmaktadır. 3. sezonun sonunda evden ayrılmıştır.
 • Eylül (Açelya Devrim Yılhan) — Resim öğretmeni. İlk kez 46. bölümde görülmüştür. Başlarda Yavuz’u sevmediğini söyler fakat daha sonra itiraf eder ve ilişkileri başlar. Yavuz’la nikah masasındayken Nisan tarafından öldürülmüştür.
 • Gotik Leyla (Neslihan Aker) — Nurten’in Almanya’daki yeğeni. Mecnun’la evlenmek için İstanbul’a gelmiştir fakat nikah masasında Mecnun’u terk edip Kubilay’la kaçar. Şirin’in dansçı abisiyle bir ilişki yaşar fakat daha sonra ayrılırlar. Başlarda Kamil’den hoşlanmasa da zamanla ona ilgi duymaya başlamıştır. En sonunda Joker’le birlikte evden kaçar.
 • Hidayet (Mehmet Cihan Ercan) — Ömer’in sahip olduğu oto tamircisinde çalışan eleman. Leyla Yedinci’ye aşıktır ve Mecnun’u abisi saymaktadır.
 • Kaan (Ege Tanman) — Erdal Bakkal’ın Gözlüklü çocuk lakaplı çırağı. Mecnun’un kankası.
 • Kamil (Mehmet Usta) — Futbolcu. Hep yedek beklemekte fakat forma şansı bulamamaktadır. Bir ara yedeklikten sıkılınca Karabasan’a çalışmaya başlamıştır. Daha sonra mahalleliden özür dileyip tekrar aralarına dönmüştür. Gotik Leyla’dan hoşlanmaktadır. 2. sezonun sonunda mahalleden ayrılmıştır. Nereye gittiği bilinmemektedir.
 • Karabasan (Köksal Engür) — Dizinin kötü karakteri olan varlıklı kişi. Türkiye’nin en zengin işadamlarındandır ve Arda’nın babasıdır. Yüzü ilk defa 30. bölümde görülmüştür.
 • Kırlent Hakkı (seslendiren: Faruk Akgören) — Mecnun’un Fuzuli’den aldığı kırlenttir. Kendisine yastık denmesinden hoşlanmaz.
 • Kubilay (Kubilay Çamlıdağ) — 2. bölümde diziye dahil olmuş, genelde bir kapıda bekçilik yapıp gelenleri içeriye almayan adamdır. En bilindik sözü “hop”tur. Zekiye ile evlidir.
 • Leyla (Tuğçe Kurşunoğlu) — Şirin ile aynı üniversitede okumuştur, Eylül’ün ev arkadaşıdır. Sürekli “Tatlım” hitabıyla bilinir; Bu yüzden Mecnun ona, “Tatlımbaş Leyla” olarak hitap eder.
 • Melül (Muhammet Mustafa Aşık) — Çiçekçinin oğlu. ÖSS’nin etkisinden kurtulamamıştır ve bu yüzden hiç konuşmamaktadır.
 • Metin Yılmaz (İştar Gökseven) — Leyla Yılmaz’ın iş adamı olan babası. Kızının Mecnun ile olan ilişkisini onaylamamaktadır. Zaman zaman iflas eder ve Arda’nın babasından yardım alır. Leyla Yılmaz’ın ölümünden sonra Metonya Devleti’ni kurmuştur ve kendisi Metonya kralıdır.
 • Nisan (Şafak Pekdemir) — Hırsız ve dolandırıcı. 74. bölümde diziye katılmış, Yavuz ile ortak olmuşlardır. Daha sonraları Karabasan’ın yanına geçer ve 3. sezonun sonunda Eylül’ü Yavuz ile nikah masasındayken vurarak öldürür.
 • Nurten (Nalan Kuruçim) — Erdal’ın karısı. Almanya’daki yeğenini Mecnun ile evlendirmek istemektedir. 3. sezonun sonunda doğum yaparken bebeğiyle beraber ölmüştür.
 • Orhan (Ali Ercan Gönültaş) — İskender’in ortaokuldan arkadaşı. Yıllar Orhan’ı hiç değiştirmemiştir.
 • Ömer Yedinci (Ömer Atilla Şendil) — İskender’in eski arkadaşı ve oto tamircisi. Mecnun’un kirvesidir. İskender’in babası öldüğünde ona Ömer söylemiştir, bu sebeple İskender yıllarca Ömer’le görüşmemiştir. Leyla Yedinci’nin babasıdır. 3. sezonda diziye katılmıştır.
 • Pakize (Asuman Dabak) — Mecnun’un ev hanımı olan annesi. Tek çocuğu olduğu için Mecnun’a düşkündür. İskender’den boşanıp Almanya’ya yerleşmiştir.
 • Sema (Güliz Gençoğlu) — Leyla’nın okuldan arkadaşı. Sürekli Arzu’yla birlikte dolaşır.
 • Sevim (Ayşe Selen) — Leyla Yılmaz’ın ev hanımı olan annesi. Kızı gibi alçakgönüllü bir kişiliğe sahiptir. Dizinin 54. bölümünde Metin’in cebine yanlışlıkla vurması sonucu hayatını kaybetmiştir.
 • Suna Turna (Ayşen Gruda) — Hidayet’in annesi. Diziye 93. bölümde dahil olmuştur. 3. sezon sonunda kalp krizi geçirmiştir. Yaşayıp yaşamadığı henüz bilinmemektedir.
 • Şirin’in abisi (Berk Sarıbay) — Dans eğitmeni ve Şirin’in abisi. Gotik Leyla ile kısa süreli bir ilişki yaşamıştır. Şirin’le mahalleden taşınmıştır.
 • Telat Abi (Sadi Celil Cengiz) — Dolandırıcı ve hırsız. 32. bölümde diziye katılmıştır. Bazen “teletabi” şeklinde telaffuz edilir. 2. sezon sonunda ayrılmıştır.
 • Tonton Teyze (Emine Gülsüm Gözümer) — Mahallenin en yaşlı kişisidir, akıl danışılan tonton teyzesidir. Herkes onu çok sever. Farklı bölümlerde farklı evlerde yaşar.
 • Zekiye (Esra Kızıldoğan Uygur) — Mecnun’un uzaylı arkadaşı. Kubilay ile evlidir.
 • Zeynep (Beste Bereket) — Yavuz’un eski sevgilisi. Doğuştan kör olduğunu söylemiş ama gözlerini açtırmak için Yavuz ile gittiği doktorda sonradan kör olduğu ortaya çıkmıştır. Çocukluk arkadaşı Berkcan’la nişanlanıp mahalleden taşınır ve Ankara’ya gider. Yavuz’dan ayrıldıktan sonra ameliyat olmuş ve gözleri açılmıştır.

 

Konuk karakterler

Karakterler alfabetik sıraya göre listelenmişlerdir.
 • Adem (Mustafa Kırantepe) — Farklı bölümlerde yer alan Yavuz’un eski bir hırsız tanıdığı. Yavuz’dan alacağı bir intikam vardır.
 • Adolf Hitler (Engin Yüksel) — 48. bölümde yer alan III. Reich devlet başkanı.
 • Ahmet Doğru (Sermet Yeşil) — 11. bölümde yer alan kişisel gelişim uzmanı. Mecnun’u depresyondan çıkarmak için uğraşmaktadır.
 • Alp (Gökhan Soylu) — 77. bölümde yer alan zengin kişi. Aynı bölümde yer alan Sena’nın kocasıdır.
 • Arif (Okan Selvi) — 2. bölümde yer alan kumarbaz. Kumar oynarken hapsedilmiştir.
 • Ata Erkil (Umut Kurt) — 9. bölümde yer alan sihirbaz. Sermet Erkin’in eski öğrencisidir.
 • Aysel (Selen Seyven) — 6. bölümde yer alan ve kendisini Nurten’in Almanya’daki yeğeni olarak tanıtan zat. Arda’nın babası Karabasan’a çalışmaktadır.
 • Babaoğlu (Feridun Koç) — 74. bölümde yer alan iş adamı. Bir Ali Ağaoğlu parodisidir.
 • Behçet (Rıdvan Çelik) — Çeşitli bölümlerde yer alan, Erdal’ın bakkalını satın alan kişi.
 • Behzat Ç. (Erdal Beşikçioğlu) — 12. ve 13. bölümde yer alan başkomiser. Ahmet Doğru’nun ölümünü araştırmak üzere İstanbul’a gelmiştir.
 • Bilal (Tolga Öz) — 18. bölümde yer alan ve Arda’ya terapi seansları uygulayan psikolog.
 • Bülend Özveren (Bülend Özveren) — 34. bölümde yer alan Eurovision spikeri.
 • Bünyamin Sürmeli (Bünyamin Sürmeli) — 81. bölümde yer alan AT TV meteoroloji uzmanı.
 • Can Akbel (Can Akbel) — 40. bölümde yer alan ve eskiden Güne Bakış adlı programı sunan TRT spikeri.
 • Cengiz Han (Kaan Çakır) — 48. bölümde yer alan Moğol imparatoru.
 • Ceza (Ceza) — 100. bölümde yer alan Çakma Sakallı Dede’nin torunu.
 • Çılgın profesör (Beyti Engin) — Çeşitli bölümlerde yer alan profesör. Arda’nın babası tarafından Mecnun’u klonlamakla görevlendirilmiştir.
 • Çimen (Burak Çimen) — 86. bölümde yer alan kişi.
 • Dağdaki adam (Tansu Biçer) — 8. bölümde yer alan vatandaş. Dağda mahsur kalmıştır ve aylardır orada yaşamaktadır.
 • Drakula (Burhan Öcal) — Yüzyıllardır uyumakta olan fakat Metonya Kralı I. Metin tarafından uyandırılan vampir.
 • Eleanor (Aslı Tandoğan) — 87. ve 88. bölümlerde yer alan Bizans prensesi.
 • Emrah Serbes (Emrah Serbes) — 100. bölümde yer alan yazar.
 • Ersin Düzen (Ersin Düzen) — 40. bölümde yer alan ve Stadyum adlı spor programını sunan TRT spikeri. 84. bölümde ise AT TV spor yorumcusu olarak dizide yer almıştır.
 • Evdeki adam (Okan Avcı) — Kendi evinde oturan ve sürekli evine hırsız giren adam. Dizinin çeşitli bölümlerinde yer almaktadır.
 • Fuzuli (Recep Yener) — 44. bölümde yer alan Leyla ile Mecnun mesnevisi yazarı. Mecnun’a “Sende Mecnun’luk istidadı yok delikanlı.” demiştir ve ona çöldeki gerçek Mecnun’u göstermiştir.
 • Gemideki adam (İnan Ulaş Torun) — 21. bölümde yer alan ve gemide doğmuş, büyümüş olan adam.
 • Harun (Fatih Artman) — 12. bölümde yer alan komiser. Ahmet Doğru’nun ölümünü araştırmak üzere Behzat Ç. ile birlikte İstanbul’a gelmiştir.
 • Hayalet (Hüseyin Yirik) — Birçok farklı bölümde yer alan, oğlunu arayan ve arafta kalan hayalet. Kükürt kokulu cehennemden, alevlerin arasından Kireçburnu’na gelmiştir.
 • İhsan Bey (Hasan Kaçan) — 58. bölümde yer alan Eylül’ün babası.
 • İkizler (Kudsal Döşlüoğlu-Armağan Döşlüoğlu)— İskender’in yanında çalışan ikiz kardeşler. Mafya yancısıdırlar. Aynı zamanda Vice City çocuklarıdırlar.
 • Joker (Sermet Yeşil) — 103. bölümde yer alan karakter. Erdal Bakkal’dan Nurten’in yeğenini istemiş, vermeyince de kaçırmıştır. Heath Ledger’ın Joker’ini canlandırmıştır.
 • Joker’in babası (Nadir Sarıbacak) — 103. bölümde yer alan Joker’in babası. Oğlu Edward Scissorhand ile Erdal Bakkal’dan Joker’e kız istemiştir. Oğlu Heath Ledger’ın Joker’ini kendisi ise Jack Nicholson’ın Joker’ini canlandırmıştır.
 • Joseph Goebbels (Engin Alpateş) — 48. bölümde yer alan III. Reich propaganda bakanı.
 • Jül Sezar (Hasan Şahintürk) — 48. bölümde yer alan Roma imparatoru. Roma İmparatorluğu’nun ilk imparatorudur.
 • Kubat (Kubat) — 98. bölümde yer alan halk kahramanı.
 • Mafya babası (Cemal Hünal) — 4. bölümde yer alan karakter. Küçük çaplı bir mafya babasıdır.
 • Memur (Ayberk Atilla) — 40. bölümde yer alan ve Türk Devlet Daireleri Şikayet Kurumu’nda çalışan memur.
 • Metin Üstündağ (Metin Üstündağ) — 100. bölümde yer alan yazar.
 • Mine (Pınar Dikici) — 89. bölümde yer alan Dostoyevski’nin sevgilisi.
 • Mithat Körler (Mithat Körler) — Eylül’ün babası. 54. bölümde yer almıştır.
 • Muharrem Ayhan (Naci Adıgüzel) — 69. bölümde yer alan iş adamı ve toptancılar kralı.
 • Murat Menteş (Murat Menteş) — 100. bölümde yer alan yazar.
 • Murat Uyurkulak (Murat Uyurkulak) — 100. bölümde yer alan yazar.
 • Namık (Timur Acar) — 85. bölümde yer alan köylü. Niğde’ye taşınan Leyla’ya talip olmuştur.
 • Noel Baba (Halit Akçatepe) — Yılbaşı özel bölümü olan 39. bölümde yer alan kurgusal kahraman.
 • Nurhan Damcıoğlu (Nurhan Damcıoğlu) — 84. bölümde yer alan ve Yangın Var şarkısını söyleyen şarkıcı.
 • Nuri Bakkal – Erdal bakkalın rakibi aşağı mahallenin bakkalı. Sonradan iflas edip dükkanı kapatır.
 • Organ mafyası (Nadir Sarıbacak) — 103. bölümde yer alan suçlu.
 • Orhan Ölmez (Orhan Ölmez) — 100. bölümde yer alan ve Kireçburnu’nun Kurtuluşunun 100. Yıldönümü kutlamalarında sahneye çıkan şarkıcı.
 • Pakize (Özge Borak) — 68. bölümde yer alan İskender’in karısı. Almanya’dan Kireçburnu’na geri dönmüş fakat burada yapamayacağını anlayınca Almanya’ya tekrar gitmiştir.
 • Peri (İdil Fırat) — 102. bölümde yer alan mahalleli. İskender ile bir markette tanışmış ve arkadaşlık kurmuşlardır. İskender kendisinden hoşlanmış, evli olduğunu bilmeden içini ona açmıştır. Bunun üzerine İskender ile muhabbetini kesmiştir.
 • Prodüktör (Zafer Algöz) — 5. bölümde yer alan televizyon programı yapımcısı. Mecnun’u televizyon yıldızı yapmak istemektedir.
 • Radyo programcısı (Ceyhun Yılmaz) — 48. bölümde yer alan radyo programı sunucusu. Radyo 91’de çalışmaktadır.
 • Resim öğrencisi (Derya Alabora) — 81. bölümde yer alan ve resim yapmayı öğrenmek için özel hoca olarak Eylül’ü tutan kişi.
 • Sabiha (Goncagül Sunar) — 10. bölümde yer alan pavyon şarkıcısı. İskender’in eski sevgilisidir.
 • Sarı Bıyık (Cahit Kaşıkçılar) — 32, 33, 39 ve 41. bölümlerde yer alan organ mafyası. Haykırarak olmasını istediği şeyler gerçekleşmektedir.
 • Sena (Şükran Ovalı) — 77. bölümde yer alan Leyla’nın üniversite arkadaşı.
 • Sermet Erkin (Sermet Erkin) — 9. bölümde yer almış ve kendisini oynamıştır.
 • Şans (Hande Doğandemir) — 94. bölümde yer alan herkese şans getiren kız. İskender’in taksisinin bagajından çıkmıştır.
 • Şekerpare (Selin Şekerci) — 17. bölümde yer alan ve oyuncu seçmeleri için İstanbul’a gelen İzmirli kız. İsmail ile duygusal bir yakınlaşma yaşamıştır.
 • Şeytan (Bekir Çiçekdemir) — 79. bölümde yer alan ve Mecnun’un ruhunu satın alan adam.
 • Spiker (Değer Soysal) — AT TV spikeri.
 • Sunucu (Perihan Savaş) — 33. bölümde yer alan ve Gerçek Kesit programındaki gibi olayları sunan kişi.
 • Tabip Efendi (Onursal Yıldırım) — 103. bölümde yer alan Doktor beyin dedesi. Hidayet’in tedavisi için Mecnun ve ekibinin onun eserinin kayıp sayfalarına ulaşması gerekmektedir.
 • Terapist (Önder Açıkbaş) — 8. bölümde yer alan ve Leyla’ya terapi seansları uygulayan terapist.
 • Tolga (Özgür Çevik) — 49. bölümde yer alan gezgin. Motosikleti ve karavanı ile dünyayı dolaşıp gezi dergileri için fotoğraf çeker. Mecnun’un yaptığı kısa bir araştırmayla Benjamin olduğu ortaya çıkmıştır.
 • Tom Waits (Sinan Albayrak) — 98. bölümde yer alan sahte Tom Waits.