Gezi Parkı eylemlerine destek veren TRT’deki, “Leyla ile Mecnun” dizisinin yayından kaldırılmasına tepkiler sürüyor. “Leyla ile Mecnun” oyuncularından Ahmet Mümtaz Taylan konuştu…

Yyından kaldırılan “Leyla ile Mecnun” dizisinin oyuncularından Ahmet Mümtaz Taylan, bu tür baskıların fikir ve kararlarını etkilemeyeceğini belirterek, “Doğru bildiğimizi söylemeye devam edeceğiz. Münasip yerde, münasip şekilde” dedi.

“Leyla ile Mecnun” dizisinin oyuncularından Ahmet Mümtaz Taylan, kanalın diziyi reytinglerini gerekçe göstererek yayından kaldırmasını “bahane” olarak değerlendirirken, “Dizinin reytingleri kurumun kendi beklentisine uymamış olabilir ama TRT’nin ‘Leyla ile Mecnun’dan daha yüksek reytingli bir işi yok. Bizimkisi, TRT’nin en yüksek reytingi olan işlerinden biriydi. Ayrıca sosyal medyada ciddi ses bulan, ilgi gören bir çalışmaydı. Bu da reklamları olumlu anlamda etkiliyordu. Çünkü reklam sadece reytingle ilgili değil. Dolayısıyla kurumun ‘reytingler düşük’ demesi manalı değil” dedi.
Dizinin yayından kaldırılmasına dair aynı zamanda “maliyeti yüksek” gerekçesinde bulunulduğuna değinen Taylan, “Maliyetimizin yüksek olduğunu söylüyorlar, bu şirketin vereceği bir karar ama 3 senedir devam ediyordu… Eğer bu doğru olsaydı daha önce de konuşulurdu, ki hiç söz konusu olmadı. Çünkü maliyetimiz normalin bile altında. Hatta en az maliyeti olan bizim çalışmamız olabilir. Şimdi açıklamalar, gerekçeler buysa, yani nesnel değilse o zaman başka bir problem olduğunu anlayabiliyoruz” diye konuştu.
Taylan, politik meselelerde kendi arkadaşlarıyla da “yan yana duramayan örnekler yaşadıklarını” dile getirirken, şöyle konuştu:
“Bazen muhalefet gösterdiğimiz konularda, ara dayağı diye bir şey vardır, gençliğinde herkes yemiştir. Durumumuz buna benziyor. Nikahımız onla birlikte gibi. Ama hiçbir zaman memleketin sorunu olduğunda fikrimizi kendimize saklayacak olmadık. Konuyu uzatmak istemememizin nedeni var; bir tür magazine dönüştürülüyor. Biz yeni işler yapacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz